KFC’nin eşsiz lezzetinin nasıl hazırlandığını görmek için Mutfak Ortada turumuza katılabilirsin!

Mutfak Ortada

KFC’yi diğer fast-food markalarından farklı yapan nedir?

Tavuklarımızın tamamı restoranlarımızın mutfaklarında taptaze hazırlanıyor. Her gün tavuk tedarikçilerimiz Banvit ve Lezita’dan gelen yerli üretim taze tavuklarımız, usta şeflerimiz tarafından Harland Sanders’ın keşfettiği 11 baharatlı gizli tarifimizle marine ediliyor ve unlanıyor ve yine kurucumuz Harland Sanders’ın ilk günkü orijinal pişirme tekniğiyle pişiriliyor. Parmak ısırtan lezzetteki çıtır tavuklarımızı klasik fast-food yiyeceklerden ayıran en önemli özelliğimiz işte bu!

KFC tavukları nereden geliyor? Helal mi?

KFC olarak tedarikçilerimizi çok ciddi bir denetim sürecinden sonra belirliyoruz. Türkiye’de tavuk tedariğimizi gerçekleştirdiğimiz %100 helal sertifikalı yerel üreticiler Banvit ve Lezita, restoranlarımız için kontrollü ve anlaşmalı çiftliklerinde yetiştirdiği tavukları her gün restoranlarımıza ulaştırıyor. Biz de bizzat çalıştığımız denetim firmamız aracılığıyla her yıl düzenli olarak tedarikçilerimizin tüm üretim aşamalarını çok sıkı bir denetimden geçiriyoruz ve bu denetimler sonucunda tüketicilerimize güvenle sunuyoruz.

KFC mutfaklarını gezmek ister misiniz?

KFC’de özel eğitimli usta şeflerimiz her gün sizin için %100 tavuk etinden oluşan ürünlerimizi, Harland Sanders’ın ilk günkü orijinal tarifine uygun şekilde elleriyle taptaze hazırlıyor. KFC’nin 11 gizli baharatlı orijinal lezzete sahip her bir ürünü işte bu sayede, akıllardan çıkmayan bir ustalık eserine dönüşüyor ve her seferinde çıtır çıtır ve taptaze olarak sofranıza geliyor.