Yiyeceğimiz

Kızarmış tavuk, bizim için bir gurur ve neşe kaynağıdır ve çiftlikten tabaklara, tavuklarımızın hazırlık sürecindeki bütün aşamalar, kalite ve sürdürülebilirlik anlayışıyla dikkatli bir şekilde yürütülür. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Gıda güvenliği bir numaralı önceliğimizdir. Günlük, taptaze malzemelerle çalıştığımız için, tüm seviyelerde büyük bir titizlikle uyguladığımız ve tedarikçilerimiz, distribütörlerimiz ve restoranlarımızın düzenli denetimlerini de içeren bir gıda güvenliği kültürüne sahibiz.
 • Özenle hazırladığımız lezzetli kızarmış tavuklarımız ve ana yemeği tamamlayan bir o kadar lezzetli yan ürünlere kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunarken bunları en iyi şekilde hazırlamak için sürekli farklı yollar araştırıyor ve keşfediyoruz.
 • Yiyeceklerimizi Harland Sanders’ın yaptığı gibi yapıyoruz; gerçek aşçılarla, taze tavukları, iyi malzemeler kullanarak ve sıkı bir kalite kontrolü uygulayarak günlük olarak hazırlıyoruz. Şeffaflık bizim için çok önemli ve kendimizi sorumlu kabul ediyoruz; parmak ısırtan lezzetlerimizin hikayesini bu çerçevede anlatırız.
 • Gıda bağışına inanırız; bugüne kadar küresel Harvest programımız yoluyla yaklaşık 40 milyon kg yemek bağışladık.

Çalışanlarımız

Harland Sanders, tek bir basit kuralı takip ederek hayatı boyunca birçok başarı kazandı: "Elinden gelen her şeyi yap ve yapabileceğin en iyi şekilde yap.” Yürekten inandığımız kültürümüzü yaşıyoruz ve gerek kurum içindeki gerekse kurum dışında herkese, her zaman fırsat verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Herkesin, kendi gizli tarifini bulmak için bir fırsatı olmalı. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Kendimizi, çalışanlarımızın kendilerinin en iyisi olması için yardımcı olmaya adadık. Tüm çalışanlarımıza mesleki, kişisel ve akademik anlamda kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar yaratıyoruz.
 • Dünyanın farklı bölgelerinde KFC Vakıfları, Umut Ol (Add Hope) programı, global gönüllü çalışmaları ve paylAŞ (Harvest) girişimimiz aracılığıla faaliyette bulunduğumuz ülkelerin toplumlarını destekliyoruz.
 • KFC kurum içerisinde, Kalpten Liderlik (Heartstyles) gibi, liderlik programları yoluyla kalpten yönetilen kültürü teşvik etmektedir. Aynı zamanda, düşünce ve bakış açısı çeşitliliğinin samimiyetle desteklendiği ve geliştirildiği bir çalışma ortamını sağlamak için herkesin çekinmeksizin tüm süreçlere katılımın gösterdiği iş ortamının faydasına inanıyoruz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Gezegenimiz

KFC’nin 135’den fazla ülkede 22.000’in üzerinde restoranı bulunuyor. Enerji ve su tasarrufu gibi yeşil bina girişimleri ile ambalaj, gıda bağışı ve atıkların azaltılmasını ve geri dönüştürülmesi yoluyla çevresel etkisini sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Her gün yeni restoranlar açıyoruz – her altı saatte bir dünyanın bir yerinde yeni bir KFC restoranı açılıyor. Bununla birlikte henüz açılmamış 2/3 yeni KFC restoranı gelecek planımızın temelini oluşturuyor. Kendimizi yiyeceklerimize, çalışanlarımıza ve misafirlerimize sorumlu hissettiğimiz gibi gezegenimize de bağlılık ve sorumluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 • Kutulardan varillere ve dünyaca ünlü kovalarımıza kadar sürdürülebilir bir ambalaj inovasyonu geçmişimiz bulunuyor. Misafir ve çalışan deneyimini odağımızda tutarak, çevre üzerindeki etkilerimizi değerlendiriyor ve sürekli bir şekilde bu süreçleri iyileştiriyoruz. Bu kapsamda, 2025’e kadar misafirlerimize servis yaptığımız tüm plastik ambalajların geri kazanılabilir ya da yeniden kullanılabilir hale getirilmesini ve 2020’ye kadar bütün fiber esaslı ambalajların sertifikalı ya da geri dönüştürülmüş kaynaklardan elde edilmesini taahhüt ediyoruz. KFC olarak NextGen Konsorsiyumunun destekleyici ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.
 • KFC markasının imtiyaz sahibi Yum! Brands Inc., hayvan refahı ve sorumlu çiftçilik uygulamalarını desteklemektedir.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Sen de Umut Olmak İster Misin?

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİN?

 • Koruncuk Vakfı İBAN:
  TR96 0006 2000 7230 0006 2996
  hesabına bağış yapabilirsin,
 • BKM Express uygulamasıyla cep telefonundan bağış yapabilirsin.
  BKM Express’i indir, kredi kartını ekle, QR ile öde seçeneğinden 3 TL bağış yap.